ansichtkaart voorzijde 1
     

U bent hier:
ChristenUnie Gouda
Sportstimulering: bewegen is gezond!

Sportstimulering: bewegen is gezond!

basketzaterdag 04 februari 2012 20:26 Wij zijn blij dat de integratieprijs voor sportclubs springlevend is. Jaarlijks wordt die stimuleringsprijs (op aandringen van o.a. de ChristenUnie in het leven geroepen) uitgereikt aan een vereniging die net iets meer oog heeft voor degenen die niet zonder meer in een doorsnee club mee kunnen draaien. Denk aan extra begeleiding voor een team met autistische kinderen of aan het toegankelijk maken van een sportkantine voor rolstoelers.

Dit was een van de zaken die aan de orde kwamen bij de evaluatie van het sportstimuleringsbeleid. Enkele jaren geleden is dit beleid vastgesteld om Gouwenaren meer aan het sporten te krijgen. Dat beleid is nu geëvalueerd.

De ChristenUnie vindt het belangrijk dat sport voor iedereen toegankelijk is. Sport en bewegen is goed voor de gezondheid en bevordert sociale contacten. Vooral bij teamsporten zijn bijkomende pluspunten dat kinderen leren om zich aan regels te houden en onderling respect aanleren.

De evaluatie maakte duidelijk dat vrijwel alle actiepunten zijn uitgevoerd. Helaas zijn de beoogde effecten minder duidelijk: sportclubs leveren niet genoeg cijfers over bijvoorbeeld de instroom vanuit de Brede School. En of de ondersteuning van sportbesturen langdurig effect heeft is nog niet eens te zeggen.
De vraag is of je de effecten niet beter wilt kunnen controleren. Maar aangezien het totaal beschikbare bedrag voor sportstimulering rond 120.000 euro ligt, ligt het gevaar op de loer dat de loonkosten van de controlerende ambtenaar dan een groot deel van het budget opslokken.
De ChristenUnie heeft daarom gevraagd of Sport.Gouda een eenvoudig in te vullen registratiemiddel kan ontwikkelen. Dan kost dit de sportbestuurders (vrijwilligers!) nauwelijks extra moeite, terwijl er toch meer zicht komt op de beoogde effecten van het bestede budget.

Soms wordt er voetstoots vanuit gegaan dat alle 55plussers een duwtje nodig hebben om te gaan sporten, terwijl het hanteren van een leeftijdsgrens hiervoor discutabel is. Wij willen de leeftijdsgrens in elk geval hoger leggen, plus betere voorlichting voor ouderen. Zo mogelijk via de ouderenadviseur. Een wandeling in de buurt is voor iedereen gezond en kan soms eenvoudig worden gestimuleerd.
De ChristenUnie kreeg een positief antwoord op de suggestie om het fietsen naar school te stimuleren. Misschien kan de Brede School dit oppakken. En wie weet wordt wijksport nog eens uitgebreid tot een competitie tussen de wijken: onze wens voor wijkspelen om sociale cohesie te bevorderen werd in die zin opgepikt door het college.

Anke Huisman-Mak

Labels
Fractie

«Terug