ChristenUnie in het nieuws

Dinsdagavond: fractie vergadering!

Nieuwsbrief gemeenteraad


ansichtkaart voorzijde 1
     

Begrotingsbijdrage 2010-2013

fairTradeLogo4donderdag 19 november 2009 21:04 Goed nieuws en actueel nieuws

Woensdag 4 november was het voor veel christenen dankdag . In navolging van het Nederlands Dagblad is onze bijdrage in twee stukken verdeeld:
Goed nieuws en Actueel nieuws en reactie van het college en raad.

Allereerst het goede nieuws:

Enkele punten die genoemd zijn in de begroting  en een duidelijke relatie hebben met ons programma:
1.    financieel solide:het saldo van de begroting voor 2010 is positief en het weerstandsvermogen is enigszins toegenomen.
2.    Een ouderenadviseur om ouderen thuis te bezoeken.
3.    De Oostpolder wordt een groene recreatieve oase voor Gouda en Waddinxveen
4.    De start van het Bolwerk staat in de steigers.
5.    Sinds 2008 is Gouda millenniumgemeente.

Om dit laatste punt extra aandacht te geven heeft , fractievoorzitter Gerard Schotanus, na zijn bijdrage op de raadsvergadering  een millenniumbord aan de burgemeester overhandigd. Voor dit goede nieuws wil de ChristenUnie het college en de ambtenaren bedanken.

Het actuele nieuws:

Hierbij enkele punten uit onze bijdrage:

1. Communicatie. Afspraak is afspraak klinkt logisch maar wordt helaas niet altijd nagekomen. De ChristenUnie wil  dan ook volgend jaar een evaluatie van de onlangs ingevoerde service code. Gouda moet een echt dienende gemeente zijn.
 
2. Wij  verzoeken het college  het initiatief te nemen om tot een FairTradegemeente te komen in samenwerking met de Wereldwinkel.

3. Financiën  
Gelet op de economische crisis is het niet verstandig om  nu allerlei ambitieuze extra wensen te etaleren. We willen ons dan ook beperken tot de bestaande plannen en ambities. Elke meevaller zal het weerstandsvermogen moeten versterken, aangezien dat ons grote zorgen blijft geven.

4. Veiligheid
Voor de ChristenUnie blijft veiligheid een essentieel onderwerp. Wij willen twee punten accentueren.
A. Gouda en  overlast en geweld door jongeren. Dit lijkt een soort icoon te zijn geworden in de Nederlandse samenleving. Normaal ben je trots op je iconen, maar deze mogen ze wat onze fractie betreft vandaag nog van ons afnemen. Daarvoor moet echter nog heel wat gebeuren! Veiligheid gaat ons allen aan. Het gaat ons om een doeltreffend integraal veiligheidsbeleid ,waarbij relaties worden gelegd met welzijn,sport, woningbouw en integratie.
B. Verder verzoeken wij het college  de nadruk te leggen op alle overlastbuurten i.p.v. alleen de bekende hotspots. Nieuwe hotspots zijn niet gewenst.

5. Met het groen gaat het op sommige plekken beter, maar we zijn er nog niet. Denk bijvoorbeeld aan de brief van de bewoners uit de Slagenbuurt,waarin zij hun beklag doen over de wijze van groen onderhoud. Wij hebben ons regelmatig hard gemaakt voor natuurspeelplaatsen. Het is prima dat eindelijk een nieuwe natuurspeelplek Noorderhout in zicht is. We kijken al uit naar 2011 als de tweede beloofde speelplek wordt aangelegd.


6. Schuldhulpverlening
We zijn het met wethouder Suijker eens dat de vele maanden wachttijd voor de schuldhulpverlening onacceptabel is. De vraag is wel waarom dit onderzoek zolang moest duren, reeds in maart is de wethouder op de hoogte gebracht dat de wachttijd 7- 8 maanden was. De wethouder verwacht eind dit jaar resultaten van het externe onderzoek. De ChristenUnie wil in januari dit rapport in de raad op de agenda hebben, met een uitgewerkt plan voor de korte termijn en structurele oplossing.   

7. Een terugkerend punt is Stolwijkersluis. Verschillende organisaties maar ook de ChristenUnie is benieuwd naar de stand van zaken.

8. Centrum voor Jeugd en Gezin
Gelukkig komt binnenkort een eerste versie van het CJG in Korte Akkeren, als werkplaats. Wij verwachten dat de wethouder de toezegging om hierover met de raad te spreken nakomt. De ChristenUnie blijft hier graag bij betrokken.

Labels
Fractie

«Terug

Reacties op "Begrotingsbijdrage 2010-2013"

Geen berichten gevonden.